120 LAT HISTORII NOWOSĄDECKIEGO ODDZIAŁU „BESKID” POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO
11 kwietnia 1906 roku komitet założycielski Towarzystwa Turystycznego „Beskid” pod przewodnictwem Antoniego Lenczowskiego wystosował odezwę do mieszkańców Sądecczyzny, aby zgłaszali chęć wstąpienia do Towarzystwa. 24 maja 1906 roku zwołano pierwsze…